Kapiteni i Shkupit kërkon fitore kundër Strugës

Futboll

Kapiteni i Shkupit kërkon fitore kundër Strugës

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 18:04
Kapiteni i Shkupit kërkon fitore kundër Strugës

Në javën e 15-të, në Ligën e parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut, Shkupi, përballë do ta ketë skuadrën e Strugës.

Ndeshja do të zhvillohet nesër, në stadiumin e Çairit, duke filluar nga ora 13:00.

Para ndeshjes së nesërme, për faqen e FC Shkupit, kapiteni Fatih Ismaili, tha:

“Kundër Strugës, do të jetë një ndeshje e rëndësishme, por edhe e vështirë. Më e vështirë edhe për shkak të tragjedisë së 23 nëntorit, ku shumë nga të afërmit tanë, humbën të dashurit e tyre në aksidentin tragjik që ndodhi në Bullgari.

Në fushë do të futemi për tre pikët e radhës dhe tifozëve tanë ju premtojmë një ndeshje të bukur dhe fitore në xhiron e 15-të.

Struga ka lojtarë të mirë dhe të shpejtë, por jemi shumë më të përgatitur dhe synojmë të mbetemi në vendin e parë në tabelë”.

Në tre ndeshjet e fundit në ligë, Struga ka fituar kundër Rabotniçkit 1:0, ka fituar kundër Pelisterit 0:1 dhe ka barazuar me Akademija Pandev 0:0.

Skuadra nga Struga, renditet e 5-ta në tabelë, me gjithsej 22 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat