Shqiptari asiston, Atalanta ndëshkon Juventusin

Futboll

Shqiptari asiston, Atalanta ndëshkon Juventusin

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 18:42
Shqiptari asiston, Atalanta ndëshkon Juventusin

Shqiptari asiston, Atalanta ndëshkon Juventusin!

Atalanta ka kaluar në avantazh në “Allianz Arena” kundër Juventusit, sfidë e vlefshme për javën e 14-të në Serie A.

Ishte minuta e 28-të kur Berat Gjimshiti kreu një pasim të bukur për Duvan Zapatën, duke befasuar mbrojtjen bardhezi.

Sulmuesi kolumbian marshoi drejt portës kundërshtare dhe dërgoi topin në rrjetë falë një goditje potente.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat