Bayerni mezi fiton ndaj Arminia Bielefeldit

Futboll

Bayerni mezi fiton ndaj Arminia Bielefeldit

Nga: K.Goca Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 20:23
Bayerni mezi fiton ndaj Arminia Bielefeldit

Bayerni me mund të madh ndali tre pikë në “Allianz – Arena” në Munih, duke e mposhtur me rezultat 1:0 Arminia Bielefeld-in.

Një gol i futbollistit Leroy Sane i mjaftoi për fitore. 

Ai shënoi në minutën e 71-të.

Bavarezët dominuan lojën por mezi e gjetën golin e fitores.

Bayerni është në krye të tabelës me 31 pikë, ka një më shumë se Dortmundi.

Arminia Bielefeld renditet në vend të 17-të me 9 pikë të mbledhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat