Interi fiton ndaj Venezia-s, -1 pikë larg liderit

Futboll

Interi fiton ndaj Venezia-s, -1 pikë larg liderit

Nga: K.G. Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 22:35
Interi fiton ndaj Venezia-s, -1 pikë larg liderit

Interi importon tre pikë të mëdha nga Venezia. 

Kampioni në fuqi e mposhti me rezultat 2:0 Venezia-n. 

Futbollisti turk Hakan Calhanoglu shënon gol nga rreth 20 metra në këndin e poshtëm të djathtë.

Martinez në minutën e 90+6 shënon nga penalltia për 0:2.

Zikaltrit kanë një ndeshje më shumë, renditen në vend të tretë me 31 pikë, janë 1 pikë larg liderit Napoli dhe Milanit që renditet në vend të dytë pas 14 jave në Serie A.  

Venezia është në vend të 15-të me 15 pikë të mbledhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat