Shkëndija hesht Gjorgje Petrovin 

Futboll

Shkëndija hesht Gjorgje Petrovin 

Nga: K.G. Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:07
Shkëndija hesht Gjorgje Petrovin 

Kampioni në fuqi, Shkëndija nga Tetova, hesht Gjorgje Petrovin, duke e mposhtur me rezultat 2:1 Makedonija GP. 

Vendasit u paraqitën me një lojtar me pak nga minuta e 23-të, kur u përjashtua Misevski.

Për Shkëndijen shënuan Guri (12’), Shala (77’) dhe për vendasit Kamara (83’). 

Pas javës së 15-të në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut, Shkëndija është në vend të tretë me 27 pikë e Makedonija GP në të 7-tin me 20.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat