Nuk ka fitues në derbin e madh në Merdarë

Futboll

Nuk ka fitues në derbin e madh në Merdarë

Nga: Kemajl Goca Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:25
Nuk ka fitues në derbin e madh në Merdarë

Llapi nga Podujeva dhe Gjilani, u ndanë baras (0:0) në stadiumin në Merdarë.

Pikë e madhe për Gjilanin por nuk i mjaftoi të ruajë kreun e tabelës në elitën e futbollit të Kosovës.

Llapi ngjitet në vend të tretë me 25 pikë të mbledhura dhe është në garë të fortë për titull.

Kryetrajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Ismet Munishi, u ndanë në paqe.
      
BKT Superliga
Feronikeli - Ballkani 0:1
Malisheva - Drenica 2:0
Llapi - Gjilani 0:0
Ulpiana - Prishtina 0:3
Me 29 nëntor
Drita - Dukagjini 13.00

Tabela
1. Ballkani    16    8    6    2    21:13    30
2. Gjilani    16    7    8    1    19:12    29
3. Llapi    16    7    4    5    25:19    25
4. Drita    15    7    4    4    14:10    25
5. Prishtina    16    6    6    4    20:13    24
6. Drenica    16    6    2    8    20:21    20
7. Malisheva    16    5    3    8    14:15    18
8. Ulpiana    16    4    5    7    16:27    17
9. Dukagjini        15    3    7    5    11:13    16
10. Feronikeli    16    3    1    12    5:22    10
Në javën e ardhshme do të takohen: Drenica - Ballkani, Gjilan –Malisheva, Dukagjini - Llapi, Ulpiana - Feronikeli dhe Prishtina - Drita.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat