“Topi i Artë ka vetëm një emër”

Futboll

“Topi i Artë ka vetëm një emër”

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 19:34
Cristiano Ronaldo

Agjenti i futbollit Jorge Mendes beson se Cristiano Ronaldo duhet të fitojë Topin e Artë të vitit 2021 dhe ka shpjeguar pse klienti i tij e meriton çmimin më shumë se kushdo tjetër.

Ronaldo e ka fituar Topin e Artë pesë herë dhe ka hyrë në listën e ngushtë me 30 lojtarë për çmimin këtë vit.

Pavarësisht se përfundoi Serinë A dhe Euro 2020 si golashënuesi më i mirë sezonin e kaluar, Ronaldo nuk duket të jetë një pretendent kryesor për çmimin këtë vit, por Mendes këmbëngul se 36-vjeçari “asnjëherë nuk e ka merituar atë aq shumë sa këtë vit”.

“Topi i Artë ka vetëm një emër, Cristiano Ronaldo”, tha ai për France Football.

“Ai kurrë nuk e ka merituar aq shumë sa këtë vit. Golashënuesi më i mirë në Serie A dhe në Euro 2020. Ai mban rekordin e golave në Champions League dhe është i vetmi që ka fituar gjithçka në tre vende të ndryshme.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat