Shqiptari i Kosovës, çmend Anglinë!

Futboll

Shqiptari i Kosovës, çmend Anglinë!

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 19:38
Shqiptari i Kosovës, çmend Anglinë!

Bersant Celina në versionin Lionel Messi.

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës realizoi një gol spektakolar këtë fundjavë me Ipswich Town në League One, kategorinë e tretë angleze, pikërisht në takimin e fituar me shifrat 2:1 nga skuadra e futbollistit të Kosovës që mori tre pikë shumë të rëndësishme.

Në minutën e 45-të Celina shënoi golin që dyfishoi shifrat me një parabol spektakolare, gola të cilët në karrierë i kanë shënuar vetëm lojtarë si Ronaldinho, Totti apo Messi. 

Bersant Celina ka shënuar golin e dytë për Ipswichin në fitoren kundër Crewes me rezultatin 2:1.

Për Celinën ishte goli i 4-t në këtë sezon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat