Atletico Madrid shënon fitore ndaj Cadizit

Futboll

Atletico Madrid shënon fitore ndaj Cadizit

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 20:35
Foto ilustrim

Atletico Madrid ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Cadiz, në kuadër të xhiros së 15-të në La Liga.

“Los Rijoblancos” arriti të fitojë me rezultat 1 – 4.

Gjatë pjesës së parë, dy skuadrat kishin disa raste, mirëpo nuk i konkretizuan, kësisoj u mbyll me rezultat 0 – 0.

Në pjesën e dytë, Atletico tregoi krejtësisht fytyrë tjetër duke shënuar tre herë. Fillimisht, Thomas Lemar i dha epërsinë pas një asistimi të Carrascos.

Ishte sulmuesi Antoine Griezmann që dyfishoi epërsinë (70′), ndërsa gjashtë minuta më vonë, pas një kundëraksioni të shpejtë, Angel Correa trefishoi avantazhin (76′).

E tëra që bëri Cadiz, ishte goli i nderit i realizuar nga Lozano, katër minuta para fundit të kohës së rregullt (86′), por vetëm një minutë më vonë, Conha vulosi fitoren (87′).

Atletico Madrid me këtë fitore, ngritët në pozitën e dytë me 29 pikë, një më pak se lideri Real Madrid, skuadër që ka edhe një ndeshje më pak, kurse Cadiz zë vendin e 17-të me 12 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat