Reali luan për të forcuar kreun ndaj Sevillas

Futboll

Reali luan për të forcuar kreun ndaj Sevillas

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 20:36
Reali luan për të forcuar kreun ndaj Sevillas

Real Madridi është nikoqir i Sevillas në Estadio Santiago Bernabeu, ku zhvillohet ndeshja e javës së 15-të në La Liga.

Los Blancos kryesojnë kampionatin spanjoll me një pikë më shumë se Real Sociedadi, mirëpo kanë dy ndeshje më pak të zhvilluara.

Andaluzianët pozicionohen në vend të tretë në renditje, ndërsa kanë vetëm dy pikë më pak se Mbretërit.

Trajnerët Carlo Ancelotti dhe Julen Lopetegui i kanë përgatitur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat