Marseille i falet një italiani

Futboll

Marseille i falet një italiani

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 23:20
Marseille i falet një italiani

Marseille i falet një italiani!

Një gol i italianit Pol Lirola çerek-ore para fundit i mjaftoi Marseille-s për t’u rikthyer te fitorja në Ligue 1, pasi në një Velodrome të boshtasisur për shkak të dënimit nga komsioni i Disiplinës në Francë, skuadra e argjentinasit Jorge Sampaoli mposhti 1-0 Troyes duke u ngjitur në vendin e 4-t të renditjes me 26 pikë, por edhe me një ndeshje më pak.

Në një sfidë të vakët dhe pa shumë emocione ku rastet për shënim numëroheshin me gishtat e dorës, për t’u përmendur ishin dy prova nga goditjet standarte të Payet që nuk shkuan në kuadrat dhe dy raste të shkëlqyera të polakut Milik që morën kundërpërgjigjen e portierit të Troyes.

Për të ardhur te asisti gjenial i Payet në minutën e 74-të me Lirolën që i shpëtoi në limite pozicionit jashtë loje duke shënuar golin e fitores dhe të 3 pikëve për Marseille.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat