Për herë të shtatë, Lionel Messi fiton Topin e Artë

Futboll

Për herë të shtatë, Lionel Messi fiton Topin e Artë

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 22:06
Messi

Lionel Messi është shpallur fitues i Topit të Artë për vitin 2021.

Sulmuesi i PSG-së e fitoi për herë të shtatë këtë çmim në një ceremoni të organizuar nga FIFA mbrëmjen e së hënës në Paris të Francës.

Përballë argjentinasi kishte Lewandowskin, i cili doli i dyti.

Por shpallja e fituesit duket se nuk ishte një surprizë. Disa ditë më parë, mediat ndërkombëtare kishin parashikuar se Messi do ishte fituesi.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat