Conte dhe Arsenal janë gati të përfitojnë

Futboll

Conte dhe Arsenal janë gati të përfitojnë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 23:13
Conte dhe Arsenal janë gati të përfitojnë

E ardhmja e Alvaro Morata tek Juventus është në dyshim.

Bardhezinjtë duhet të paguajnë 35 milionë euro për ta blerë përfundimisht nga Atlerico Madrid.

Megjithatë, duket se spanjolli nuk do ta kishte të vështirë të gjente një klub të ri. Sipas todofichajes.com, duket se dy klube të Premier League interesohen për të.

Bëhet fjalë për Arsenal-in dhe Tottenham-in e Antonio Conte-s.

Gjithsesi, Morata ka edhe gjashtë muaj kohë për të bindur Juventus-in: 180 ditë që do të vendosin të ardhmen e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat