Napoli mysafir i Sassuolo, Rrahmani startues

Futboll

Napoli mysafir i Sassuolo, Rrahmani startues

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 20:31
Napoli mysafir i Sassuolo, Rrahmani startues

Napoli zhvillon sot takimin e xhiros së 15’të ndaj Sassuolos, shkruan Insporti.

Napolitanët po kryesojnë në tabelën e Serie A, teksa ndeshen më Sassuolon që pozicionohet në pozitën e 12’të.

Startues për Napolin është mbrojtësi kosovar, Amir Rrahmani.

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui, Lobotka, Fabian, Lozano, Zielinski, Insigne, Mertens

Sassuolo: Consigli; Toljan, Chiriches, Ferrari, Rogerio; Frattesi, Lopez, Traore; Berardi, Scamacca, Raspadori.

Takimi starton me fillim nga ora 20:45.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat