A ju kujtohet Ahmet Turku?

Futboll

A ju kujtohet Ahmet Turku?

Nga: K.Goca Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 21:12
Në të majtë Ahmet Turku dhe në të djathtë Fadil Rama

Në vitet e 80-ta, ka qenë ndër futbollistët më të mirë në Kosovë dhe luante me sukses edhe në ekipin me renome Trepça nga Mitrovica, e cila në atëkohë garonte në Ligën e Dytë të ish Jugosllavisë.

Gjeneratave të vjetra, si sot iu kujtohet ish lojtari me shpirt të madh në fushën e lojës.

Edhe ish kryetrajneri i Drenicës nga Skenderaj, Fadil Rama, ka fjalë të mëdha për Turkun. 

“Me Ahmet Turkun, legjenda jonë, lojtar me karakter dhe zemër shumë të madhe”, ka shkruar Rama në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat