Ibra eurogol, Shevchenko kokulur 

Futboll

Ibra eurogol, Shevchenko kokulur 

Nga: K.Goca Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 22:39
Ibra eurogol, Shevchenko kokulur 

Futbollisti Zlatan Ibrahimoviç përkundër që ka 40 vjet, mosha nuk e pengon aspak për të treguar klasin e tij. 
Ai sonte shënoi eurogol për fitoren e Milanit me rezultat 3:0 në konak të Genoa-s.

Në minutën e 10-të, Zlatan Ibrahimoviç, nga gjuajtja e lirë rreth 20 metra, godet për bukuri duke shënuar në këndin e majtë. 

Në minutën e 42-të, futbollisti Junior Messias shënon gol të bukur me kokë, për 0:2. 

Messias shënon edhe golin tjetër përkatësisht në minutën e 61-të.

Milani është në vend të dytë me 35 pikë pas 15 jave në Serie A, ndërsa Genoa në të 18-tin me 10. 

Trajneri i Genoa-s, Andriy Shevchenko, e përjeton rëndë këtë humbje duke dalur kokulur nga fusha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat