Valon Berisha asiston, ia rrëmbejnë tre pikë Lyonit

Futboll

Valon Berisha asiston, ia rrëmbejnë tre pikë Lyonit

Nga: K.G. Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 22:53
Valon Berisha asiston, ia rrëmbejnë tre pikë Lyonit

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës,  Valon Berisha, me Reims-in, shënojnë fitore të madhe në stadiumin “Parc Olympique”, me rezultat 2:1 ndaj Lyonit. Lyon zhgënjeu e Reims kthehet me tre pikë.  

Valon Berisha në minutën e 56-të asisto, ndërsa Faes shënon për 0:1. 

Në minutën e 66-të, Toko Ekambi barazon rezultatin 1:1. Xherdan Shaqiri nuk u aktivizua as kësaj radhe te Lyoni.

Berisha u paraqit titullar duke treguar lojë të mirë, i cili u zëvendësua në minutën e 84-të.  Në minutën e 90+4,

Hugo Ekitike shënon për fitore e madhe të Reims-it.

Pas javës së 16-të në kampionatin francez, Lyon zë pozitën e 10-të me 22 pikë e Reims të 14-tin me 19 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat