Pamje/ Shënuan golin e fitores në minutat shtesë, trajneri ndërron jetë duke festuar suksesin e skuadrës së tij

Futboll

Pamje/ Shënuan golin e fitores në minutat shtesë, trajneri ndërron jetë duke festuar suksesin e skuadrës së tij

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 16:32
Pamje nga ndeshja

Tragjedi në futbollin e Egjiptit. Në Kategorinë e Dytë të këtij vendi, trajneri i Magda SC, Adam El-Salhedar ka ndërruar jetë dje, teksa festonte golin e ekipit të tij në limitet e sfidës.

Ndeshja me Al-Zarka ishte mbërthyer në shifrat 0-0, teksa në minutat shtesë vendasit kaluan në avantazh, në duelin e nëntë të sezonit.

Festë e madhe në kampin e skuadrës nga Aleksandria, me trajnerin që është ndierë keq.

El-Salhedar (53 vjeç) u dërgua menjëherë në spital, pa ia dalë të mbijetojë.

Më pas, mjekët bënë me dije se një atak në zemër ishte shkaku që trajneri ndërroi jetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat