Përgjimi që shtyu Prokurorinë për transferimin e CR7  

Futboll

Përgjimi që shtyu Prokurorinë për transferimin e CR7  

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 17:50
Përgjimi që shtyu Prokurorinë për transferimin e CR7  

“Nëse ajo kartë shfaqet, ne kemi gjithçka në buxhet na fryn në fyt”.

Hetimi për marrëdhëniet mes Juventusit dhe Cristiano Ronaldos drejtohet nga kjo fjali, e raportuar nga Ansa, e kapur nga përgjimet e Guardia di Finanza në një bisedë më 23 shtator mes Federico Cherubini, dëgjuar ditët e fundit si i informuar personi i fakteve nga prokurori i Torinos por i pa hetuar dhe Cesare Gabasio, përfaqësuesi ligjor i Juventusit, emri i të cilit prej orëve të fundit është i shtati i regjistruar në regjistrin e të dyshuarve pas atyre të Agnelli, Paratici, Nedved, Cerrato, Re dhe Bertola.

Kërkimet e djeshme nga policia financiare e ngarkuar me rikuperimin e dokumentacionit “kontabël dhe jokontabël” që i referohet “letrës së famshme që teorikisht nuk duhet të ekzistojë” e përgjuar në një bisedë mes Gabasio dhe Cherubini për Cristiano Ronaldon janë të lidhura me këtë prirje.

Fillimisht u supozua se lidhej me pagesat e prapambetura të portugezit për pagesat mujore që në kohën e Covid-it, lojtarët e Juventusit kishin vendosur t’i shtynin në të ardhmen, por hipoteza e një pagese largimi po del për të favorizuar kalimin e CR7 te United. Në dekretin e ri të kërkimit thuhet:

“Vlerat ekonomike të shitjes së futbollistit Cristiano Ronaldo raportohen ndryshe nga e vërteta nën titullin “Transferta përfundimtare”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat