Një eksod i vërtetë pritet të ndodhë në janar te PSG

Futboll

Një eksod i vërtetë pritet të ndodhë në janar te PSG

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:12
Një eksod i vërtetë pritet të ndodhë në janar te PSG

Një eksod i vërtetë pritet të ndodhë në janar te PSG.

Sipas asaj që raporton Footmercato, drejtuesit parizienë kanë vendosur të heqin nga ekipi lojtarët e padëshiruar.

Kështu, në listën e largimeve ndodhen plot shtatë lojtarë që nuk konsiderohen më si pjesë e projektit të klubit. Duke nisur nga porta, Sergio Rico nuk do të jetë më pjesë e ekipit që nga janari. Për drejtuesit, portieri është një kosto e shtuar që peshon në bilancet e klubit.

Në mbrojtje emrat janë tre. I pari është Layvin Kurzawa që shikohet si një largim thuajse i sigurt, i ndjekur nga Thilo Kehrer dhe Abdou Diallo. Për dy të fundit, priten ofertat e duhura në mënyrë që klubi të përfitojë edhe financiarisht.

Në mesfushë, Leandro Paredes dhe Rafinha rrezikojnë të largohen nga ekipi si të padëshiruar. Problemi më i madh është te Rafinha që nuk ka oferta në drejtim të klubit parizien, dhe ata i kanë kërkuar lojtarit që të gjejë një ekip ku të shkojë.

Në sulm, edhe pse në një situatë delikate, emri i Mauro Icardit nuk shikohet më si i vlefshëm në Paris. Ofertat për argjentinasin nuk mungojnë dhe pritet një rikthim në Serie A.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat