Prishtinës i largohet edhe një lojtar

Futboll

Prishtinës i largohet edhe një lojtar

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 22:41
Vangjeli

Pasi zyrtarizoi largimin e Besart Berishës, FC Prishtina ka njoftuar edhe për një tjetër largim.

Bëhet fjalë për Kristi Vangjelin, i cili më nuk do të jetë pjesë e klubit bardh e kaltër.

Vangjeli zbarkoi te Prishtina para fillimit të edicionit me ç’rast firmosi kontratë një-vjeçare, mirëpo me pajtimin e të dyja palëve u vendos që Vangjeli të largohet nga klubi më herët.

Ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë dhe disa skuadrave evropiane, në dhjetë ndeshje në të gjitha garat regjistroi një asistim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat