Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Futboll

Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 13:28
Foto ilustrim

Superliga e Shqipërisë vazhdon sot me disa ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e 11 të sezonit të ri 2021/22.

Fillimisht, programin e sotëm do ta hapin dy ndeshje, të cilat do të zhvillohen nga ora 13:45, ku skuadra e Tiranës është mysafire e Egnatias, kurse Kastrioti pret në shtëpi Kukësin.

Ndërkaq, me fillim nga ora 16:45 do të fillojë ndeshja e fundit e programit të sotëm, ku skuadra e Partizanit zhvillon ndeshje si vendase kundër Skënderbeut.

Momentalisht, pas 10 xhirove të zhvilluara, tabelën e kryeson skuadra e Tiranës me 21 pikë, një më shumë se vendi i dytë Kukësi, kurse Top 4 e mbyllin Vllaznia me 17 pikë dhe Laçi me 15 sosh.

Në anën tjetër, në fund të tabelës gjenden Egnatia me 11 pikë, Skënderbeu me tetë sosh dhe Kastrioti me vetëm pesë pikë të arkëtuara.

13:45 Egnatia – KF Tirana

13:45 Kastrioti – Kukësi

16:45 Partizani – Skënderbeu

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat