Ku do luajë ndaj kampionëve të Teutës?

Futboll

Ku do luajë ndaj kampionëve të Teutës?

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 14:34
Ku do luajë ndaj kampionëve të Teutës?

Abissnet Superiore rikthehet në mesjavë, me javën e 12-të që do të zhvillohet në tri ditë, duke nisur të martën për të mbyllur të enjten me duelin Kukësi-Laçi.

Të martën zbresin në fushë Tirana dhe Dinamo, që presin në shtëpi Kastriotin dhe Teutën. Bardheblutë e Orges Shehit do të përballen me rivalët nga Kruja në “Air Albania”, stadium ku do luhet edhe Kukësi-Laçi dy ditë më vonë.

Në kushte të tillë, drejtuesit e Dinamos kanë zgjedhur stadiumin “Elbasan Arena” për të sfiduar kampionët në fuqi, vendim që konfirmohet nga postimi i “Bluve” në faqen zyrtare.

“Java 12- të Dinamo – KF Teuta! E Martë, 7 Dhjetor, Ora 16:45, Stadiumi “Elbasan Arena””, lexohet në komunikatën zyrtare të Dinamos, që do të tentojë të lërë pas krahëve humbjen e thellë 5-0 në Laç.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat