Liverpooli është bërë klubi i parë anglez në histori...

Futboll

Liverpooli është bërë klubi i parë anglez në histori...

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 12:41
Liverpooli është bërë klubi i parë anglez në histori...

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Redsat në Champions League.

Liverpooli e ka mbyllur fazën e grupeve me fitore të madhe në itali, duke e mundur 2-1 Milanin.

Jurgen Klopp me të tijtë arritën të shkruajnë historinë.

Liverpooli është bërë klubi i parë anglez në histori të Ligës së Kampionëve që i fiton të gjitha ndeshjet në fazën e grupeve – duke grumbulluar të gjitha pikët e mundshme, 18.

Golin e tri pikëve dhe të fitores e shënoi Origi, i cili duket se është lindur për të shkrua historinë pasi shumë shpesh ndihmon Liverpoolin të fitojë në Premierligë derisa s’duhet harruar ajo paraqitje mbresëlënëse kundër Barcelonës në Champions ku shënoi dy gola dhe në finale për ta fituar titullin me Redsat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat