Klopp për Ibrën: Duhet të jesh i çmendur të luash në këto nivele

Futboll

Klopp për Ibrën: Duhet të jesh i çmendur të luash në këto nivele

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 13:15
Ibrahimoviç

Priste spektakël e ndoshta në kuptimin më të saktë të fjalës nuk e pa, megjithatë fitorja ndaj Milanit vlen. Jo vetëm për shpërblimet e UEFA-s e as për të mbyllur grupin me pikë të plota. Gjermani dëshironte përgjigje nga të tijtë dhe i mori, pavarësisht se Liverpuli i shfaqur në “San Siro” ishte i stërmbushur me zëvendësues.

Pas ndeshjes, trajneri i Liverpoolit u ndal për mediat në konferencë për shtyp gjatë së cilës analizoi edhe fitoren e të tijve.

Prisnit spektakël nga Salah dhe Ibra. Vetëm Mohamedi e mbajti fjalën…

"Kam shumë respekt për Zlatanin. Duhet të jesh i çmendur të luash në këto nivele deri në moshën 40- vjeçare. Nuk do ta bënte dot askush që nuk quhet Ibrahimoviçit. E të mendosh që stol im ishte sa mosha e tij (qesh)", tha Klopp.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat