Destinacioni i ri i Marcelos

Futboll

Destinacioni i ri i Marcelos

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 14:50
Destinacioni i ri i Marcelos

Rrugëtimi i Marcelos tek Real Madrid ka ardhur në fund. Braziliani do të kthehet në vendin e tij në fund të këtij edicioni sipas gazetës Ole. Fluminense do të jetë destinacioni i anësorit, pikërisht skuadra nga e cila u transferua 16 vite më parë, për të veshur fanellën e “Los Blancos”.

Edhe pse ka pasur disa oferta për tu angazhuar në Evropë, zgjedhja e Marcelos është të rikthehet në Brazil, duke synuar që të nisë të marrë më shumë minuta e të pretendojë që të bëhet pjesë e skuadrës përfaqësuese për Kupën e Botës Katar 2022.

Marcelo ka humbur shumë terren në vitet e fundit, teksa tashmë nuk mund të konsiderohet më as alternativë e dytë. Edicionin e shkuar ai luajti vetëm 19 ndeshje, në total 1339 minuta, ndërsa në sezonin aktual ka luajtur vetëm 140 minuta në 5 ndeshje.

Pavarësisht ecurisë në vitet e fundit, Marcelo ka qenë një nga shtyllat e skuadrës galaktike për më shumë se një dekadë, ku arriti që të fitonre gjithçka me Realin e Madridit.

Në përllogaritjen e përgjithshme të 15 sezoneve të tij në Madrid, Marcelo i ka luajtur 533 ndeshje, duke shënuar 38 gola e duke shërbyer 101 asistime. Pa diskutim numra të jashtëzakonshëm, për një lojtar që i ka dhënë gjithçka Realit të Madridit, por çdo fillim e ka dhe një fund, dhe fundi për Marcelon tek “Los Blancos” do të jetë pikërisht verën e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat