Real Madrid planifikon rinovimin e kontratës për kroatin

Futboll

Real Madrid planifikon rinovimin e kontratës për kroatin

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 15:53
Real Madrid planifikon rinovimin e kontratës për kroatin

Gjigandi spanjoll dëshiron që ta mbajë mesfushorin veteran në skuadër.

Krerët e Real Madridit janë duke planifikuar që të rinovojnë kontratën e mesfushorit kroat Luka Modric deri në qershor të vitit 2023, raporton gazetari i njohur Fabrizio Romano.

Qëllimet e klubit kanë qenë të qarta gjithmonë që dëshirojnë ta mbajnë yllin kroat në skuadër pas paraqitjeve tejet të mira.

Modric konsiderohet lojtar kyç i formacionit të trajnerit Carlo Ancelotti dhe i krerëve të “Galaktikëve”.

Këtë sezon, Modric ka arritur të bëjë 17 paraqitje në të gjitha garat për Real Madridin, duke regjistruar pesë asistime mbi emrin e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat