Barcelona e fundit në top-10, dominojnë anglezët

Futboll

Barcelona e fundit në top-10, dominojnë anglezët

Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 12:19
Barcelona e fundit në top-10, dominojnë anglezët

Në studimin e “KPMG”-së, krahas mbretërimit të Haaland, lojtarit më të vlefshëm për momentin, tregohet edhe renditja e re e skuadrave kryesore të futbollit në planet.

Kështu, me një vështrim të shpejtë të top-10 kuptohet dominimi i skuadrave të Premier League-s, që kuptohet kanë në përbërje lojtarë me vlerë më të madhe në treg.

Manchester City, Chelsea, Manchester United dhe Liverpooli mbajnë katër pozitat e para, ndërsa Tottenhami është teti.

Dështimi i Barcelonës në aspektin sportiv është reflektuar ndjeshëm edhe në vlerën e skuadrës. Klubi “blaugrana” është i fundit në top-10 me vlerë 701 milionë euro, ndërsa para tij qëndron Atlético e Madridit (i nënti me 715 milionë euro). Kriza e Barcelonës ka bërë që të humbë 20 për qind të vlerës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat