Strakosha, Hysaj e Muriqi, me Lazion kokulur

Nga: Kemajl Goca Më: 12 dhjetor 2021 Në ora: 19:54

Shqiptarët e Lazios pësuan humbje në udhëtim, me rezultat 2:1 nga Sassuolo, në takimin e javës së 17-të në Serie A.

Sassuolo edhe një herë u tregua një ekip që për të ekipet e forta është një mace e zezë.

Sassuolo ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Lazios.

Për Sassuolon shënuan Berardi (63') e Raspadori (69') dhe për Lazion Zaccagini (6')

Elseid Hysaj u paraqit titullar duke u zëvendësuar në minutën e 78-të nga sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi.

Portieri Thomas Strakosha startoi nga minuta e parë, por me Lazion pësuan humbje në fushën e Sassuolos.

Lazio zë vendin e nëntë me 25 pikë e Sassuolo është e 17-ta me 23.

Në minutën e 88-t, Ayhan u ndëshkua me karton të kuq, duke e lënë me një lojtar me pak Sassuolon.