Progni shpallet golashënuesi i vitit në Superligë

Futboll

Progni shpallet golashënuesi i vitit në Superligë

Më: 22 dhjetor 2021 Në ora: 21:05
Progni shpallet golashënuesi i vitit në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka shpall laureatët e vitit 2021 përmes një manifestimi pa shumë mysafirë, shkaku i masave në fuqi për mbrojtje nga Covid-19.

Gerhard Progni ka marrë çmimin e golashënuesit më të mirë në këtë ceremoni të organizuar nga FFK-ja.

Sulmuesi i Gjilanit e ka mbyllur vitin kalendarik në Superligën e Kosovës me 19 gola të shënuar.

Kurse trajneri më i mirë për vitin 2021 në Kosovë është shpallur, Zekirija Ramadani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat