Juventusi hap bisedimet me yllin e Sassuolos

Futboll

Juventusi hap bisedimet me yllin e Sassuolos

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 10:36
Ilustrim

Sipas “Gazzetta dello Sport”, gjigandi italian Juventus ka hapur bisedimet për të nënshkruar me sulmuesin e Sassuolos Gianluca Scamacca këtë afat kalimtar të transferimeve në janar.

“Zonja e Vjetër” deri tani ka arritur të regjistrojë vetëm 27 gola në 19 ndeshje të Serie A këtë sezon, dhe raportohet se është në kërkim të një sulmuesi.

Spekulohet se trajneri Massimiliano Allegri e dëshiron me çdo kusht yllin e Sassuolos, dhe do të kërkojë me çdo kusht që një marrëveshje të arrihet në janar.

Krerët e Juventusit thuhet se janë duke ofruar vetëm 35 milionë euro për Scamaccan, ndërkaq Sassuolo është duke kërkuar afro 40 milionë euro.

Si pasojë e kësaj, gjigandi i Serie A është duke planifikuar që të nënshkruajë me Scamaccan në formë huazimi, me opsionin ose obligimin për ta blerë në fund të huazimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat