Urdhër i prerë për futbollistët e kombëtares

Futboll

Urdhër i prerë për futbollistët e kombëtares

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 12:01
Urdhër i prerë për futbollistët e kombëtares

Rregulla të reja për lojtarët e kombëtares kineze. Ministri i Sportit në vendin e madh aziatik, u ka ndaluar futbollistëve të bëjnë tatuazhe të reja.

Jo vetëm kaq, pasi ata që grumbullohen me kombëtaren dhe kanë ndonjë tatuazh, duhet ta fshijnë ose mbulojnë atë, sepse konsiderohen vulgare dhe kundër sjelljeve morale.

Lojtarët e Kinës kanë “një ndalim formal për të bërë tatuazhe të reja”, si dhe kanë marrë “këshilla” për të hequr çdo tatuazh të bërë tashmë.

Gjithashtu, në rrethana të veçanta, prania e tatuazheve mund të kompensohet duke i mbuluar ato gjatë stërvitjes dhe garave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat