Një yll i ri për Kombëtaren, debuton kundër Olimpakosit

Futboll

Një yll i ri për Kombëtaren, debuton kundër Olimpakosit

Më: 6 janar 2022 Në ora: 16:57
Dejvid Janaqi

Një yll i ri për Kombëtaren, debuton kundër Olimpakosit!

Sulmuesi i kombëtares shqiptare U-19, Dejvid Janaqi, ka bërë debutimin e tij të parë si profesionist në Super Ligën greke me skuadrën e Apollon Smirnis.

18-vjeçari u aktivizua 10 minutat e fundit në sfidën kundër Olimpiakosit. Sfida përfundoi pa fitues, me shifrat 0-0, por debutimi i Janaqit erdhi në një moment shumë të vështirë për skuadrën e Apollon Smirnis, shkruan Panorama sport.

Ky është një hap shumë i madhë për të ardhmen e futbollistit të kombëtares tonë, që pritet të shkëlqejë me skuadrën e tij dhe ta ndihmojë në luftën e saj për mbijetesë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat