Chelsea në finale, eliminon Tottenhamin

Futboll

Chelsea në finale, eliminon Tottenhamin

Nga: K.G. Më: 12 janar 2022 Në ora: 22:50
Chelsea në finale, eliminon Tottenhamin

Chelsea është në finalen e madhe të Carabao Cup.

Të kaltrit fituan edhe në takimin e kthimit, kësaj radhe në konak të Tottenhamit me rezultat 1:0. 

Në sfidën e parë Chelsea fitoi me 2:0 dhe me rezultat të përgjithshëm 3:0 avancojnë në finale. 

Futbollisti Rudiger shënoi në minutën e 18-të pas asistimit të Mount.

Chelsea e pret në finale Liverpoolin apo Arsenalin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat