Umtiti dëshiron largimin nga Barcelona

Futboll

Umtiti dëshiron largimin nga Barcelona

Më: 13 janar 2022 Në ora: 09:22
Samuel Umtiti

Mbrojtësi i Barcelonës, Samuel Umtiti është i interesuar që të largohet nga skuadra në formë huazimi gjatë afatit dimëror.

Katalunasit para disa ditëve rinovuan me francezin në mënyrë që të regjistrojnë Ferran Torres në La Liga.

Sidoqoftë, pavarësisht që pranoi zbritje page, asgjë s’ka ndryshuar në statusin e Umtitit te Barceona.

Sipas RMC Sport, fituesi i Kupës së Botës dëshiron të luajë futboll rregullisht për pjesën e mbetur të sezonit, andaj është i hapur për largimin nga “Camp Nou”.

Raporti shton se skuadrat në Premierligë, Seria A dhe La Liga janë gati të negociojnë me Barcelonën në javët e ardhshme, skuadër që pranon ta huazojë ose shesë./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat