Agjenti i Allegrit zbulon prapaskenën

Futboll

Agjenti i Allegrit zbulon prapaskenën

Më: 13 janar 2022 Në ora: 11:20
Agjenti i Allegrit zbulon prapaskenën

Max Allegri është një nga trajnerët më të mirë italianë. Tekniku nga Livorno ishte shumë afër marrjes së drejtimit të Real Madrid në majin e vitit të kaluar, por gjithçka u prish në momentet e fundit.

Prapaskena interesante zbulohet në Sky Sport nga Giovanni Branchini, menaxheri i trajnerit 54-vjeçar. “Allegri ishte një hap larg emërimit trajner i Real Madrid në majin e kaluar.

Ishte kryer gjithçka, marrëveshja ishte arritur, mungonte vetëm firma e tij në kontratë. Ai thjesht duhet të nënshkruante kontratën, por më pas vendosi të rikthehej te Juventusi”.

Allegri zgjodhi të fillonte aventurën e dytë si trajner i “Zonjës”, me objektivin për të rikthyer ekipin e famshëm italian te trofetë, ndërsa Florentino Perez zgjodhi t’i besonte stolin e Realit një tjetër italiani: Carlo Ancelottit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat