Brazil publikon listën për dy ndeshjet e Kupës së Botës

Futboll

Brazil publikon listën për dy ndeshjet e Kupës së Botës

Më: 13 janar 2022 Në ora: 15:50
Foto ilustrim

Kombëtarja e Brazilit ka bërë publike për dy ndeshjet e radhës ndaj Ekuadorit, respektivisht Paraguait.

Dy ndeshjet që janë të vlefshme për kualifikueset në Kupën e Botës do zhvillohen në muajin janar, respektivisht shkurt.

Brazili ka bërë publike listën e të ftuarve për këto dy ndeshje:

Portierë: Alisson, Ederson, Weverton

Mbrojtës: Alves, Emerson, Sandro, Telles, Militao, Gabriel, Marquinhos, Silva

Mesfushorë: Casemiro, Fabinho, Guimaraes, Gerson, Fred, Coutinho, Paqueta

Sulmues: Raphinha, Antony, Rodrygo, Ribeiro, Jesus, Vinicius, Cunha, Gabi.

Ndërkohë, Brazili fillimisht është mysafir i Ekuadorit me 27 janar, derisa me 2 shkurt e pret Paraguain.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat