E pabesueshme kush e kërkon Xherdan Shaqirin jashtë Evropës

Futboll

E pabesueshme kush e kërkon Xherdan Shaqirin jashtë Evropës

Më: 14 janar 2022 Në ora: 16:50
E pabesueshme kush e kërkon Xherdan Shaqirin jashtë Evropës

Futbollisti nga Kosova, Xherdan Shaqiri duket s epo i kalon ditët e fundit të Lyoni në Francë.

Që nga fillimi i vitit ka pasur spekulime për largimin e parakohshëm të Xherdan Shaqirit nga Olympique Lyon.

Klubi francez nuk është i kënaqur me paraqitjet e Shaqirit dhe vet ai nuk është i lumtur me situatën në klub duke qenë vazhdimisht pjesë e bankës rezervë.

Ish-ylli i Lyon, Sidney Govou ka bërë të ditur se Shaqiri mund të vazhdojë karrierën në Katar.

Govou ka thënë se Shaqa ka një ofertë të majme nga një skuadër e Katarit dhe se ai mund të vazhdojë karrierën në Azi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat