Edon Zhegrova bën hapin e madh në karrierë

Futboll

Edon Zhegrova bën hapin e madh në karrierë

Më: 14 janar 2022 Në ora: 17:17
Edon Zhegrova bën hapin e madh në karrierë

Edon Zhegrova ka bërë hapin më të madh në karrierë deri tash.

Ylli kosovar ka arritur marrëveshje me kampionin në fuqi të Francës, Lille, siç raporton L’Equipe.

Zhegrova ka udhëtuar për në Paris, kurse sot pritet të shkojë në very për të nënshkruar kontratën e re pesë-vjeçare.

Formalitetet për testet mjekësore tashmë janë kompletuar.

Për transferimin e tij, Lille u desh të paguajë rreth 7 milionë euro, pasi Zhegrova kishte kontratë me Baselin deri në qershor të vitit 2023.

Lyon ishte gjithashtu i interesuar për shërbimet e futbollistit kosovar, i cili gjendet në një formë jetësore momentalisht..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat