Dortmundi demolon Freiburgun

Futboll

Dortmundi demolon Freiburgun

Nga: K.G. Më: 14 janar 2022 Në ora: 22:18
Dortmundi demolon Freiburgun

Skuadra e Dortmundit pa ndonjë vështirësi e mposhti me rezultat 5:1 Freiburgun, në takimin e javës së 19-të të Bundesliga I. 

Gjithçka ka qenë e qartë në 45 minutat e parë kur verdhezinjtë avancuan me rezultat 3:0. 

Për Dortmundin shënuan Meunier (14' e 29'), Haaland (45+1'  75'), Dahoud (86') dhe për Freiburgun Demiroviq (61').  

Dortmundi renditet në vend të dytë me 40 pikë, ka një ndeshje më shumë e tre pikë me pak se Bayerni dhe Freiburg është i katërti me 30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat