Shqiptari i la pa koment gjermanët

Futboll

Shqiptari i la pa koment gjermanët

Nga: Kemajl Goca Më: 15 janar 2022 Në ora: 22:22
Shqiptari i la pa koment gjermanët

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Klaus Gjasula, i la pa koment gjermanët, për faktin se shënon një gol për ekipin e tij dhe një për rivalin. 

Gjasula me Darmstadtin barazuan me rezultat 2:2 me Karlsruherin, në takimin e javës së 19-të në Bundesliga II. 

Gjasula shënon një gol dhe një autogol.  

Për Darmstadt shënuan Gjasula (48') e Holland (51') dhe për Karlsruherin Gjasula (22'-autogol e Schleusener (71'). 

Darmstadt renditet në vend të dytë me 36 pikë e ka një me pak se lideri St. Pauli dhe Karlsruher renditet në të 10-tin me 26.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat