Nani, 155 sekonda dhe asist vendimtar!

Futboll

Nani, 155 sekonda dhe asist vendimtar!

Më: 16 janar 2022 Në ora: 17:38
Nani, 155 sekonda dhe asist vendimtar!

Nënshkrimi i ri i Venezias, Luis Nani, pranon se kishte “një fillim shumë të mirë” falë një asistimi brenda një minute e 55 sekondash nga debutimi i tij kundër Empolit.

Veterani portugez mbërriti si lojtar i lirë vetëm dje dhe bëri një ndikim të menjëhershëm, duke vendosur pasimin per golin e David Okereke ne barazimin 1-1 në Stadio Penzo mes Venezia dhe Empoli.

“Është një fillim shumë i mirë!” qeshi Nani në DAZN.

“Ekipi luajti mirë, ne e dimë se ky ishte një moment i rëndësishëm për ne, ne duhet të marrim sa më shumë pikë. Ne mund të kishim fituar këtu sot, por është një rrugë e gjatë përpara dhe ne e dimë se mund të bëjmë shumë më mirë.

“Të gjithë lojtarët tanë dolën më mirë në pjesën e dytë, kishte më shumë agresivitet dhe u shpagua. Goli i barazimit rriti besimin tonë, por nuk patëm mundësinë për ta fituar atë.”

Nani përfundoi transfertën e tij vetëm dje dhe nuk pritej të luante, por pati një ndikim të madh jashtë pankinës.

Ky është një rikthim në Serie A për ish-lojtarin e Manchester United, sepse ai pak kujton se 35-vjeçari kishte një periudhë një sezoni te Lazio në 2017-18.

“Isha pak nervoz, pasi nuk kam bërë shumë seanca stërvitore dhe nuk jam në formën më të mirë, por kur dëshiron të bësh mirë, kjo shkon sipas dëshirës.

“Seria A është më e mira, mendoj se ky është një moment fantastik për të luajtur këtu. Më duhet të praktikoj pak italishten time, ka kaluar pak kohë!!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat