Gjimshiti synon të ndalë kampionët

Futboll

Gjimshiti synon të ndalë kampionët

Më: 16 janar 2022 Në ora: 20:07
Gjimshiti synon të ndalë kampionët

Gjimshiti synon të ndalë kampionët.

Inter synon të vazhdojë ritmin e fitoreve në Seria A, por përballë ka një kundërshtar të vështirë si Atalanta.

Zikaltërit vijnë të motivuar pas fitores në Superkupë kundër Juventusit.

Skuadra e Inzagit ndodhet në vendin e parë në kampionat dhe fitorja ndaj një rivali direkt si Atalanta, do t’i jepte një sinjal të fortë ndjekësve. Bergamaskët nga ana tjetër synojnë të afrohen me kreun, por dhe të shkëputet nga Juventusi që e ndjek.

Kjo ndeshje pritet të dhurojë spektakël mes dy prej pretendentëve për titullin kampion në Itali.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat