“Rabona” e Lamelas fiton çmimin e “Puskas Award”

Futboll

“Rabona” e Lamelas fiton çmimin e “Puskas Award”

Më: 17 janar 2022 Në ora: 19:57
Erik Lamela

Erik Lamela ka fituar çmimin për golin më të mirë të vitit.

FIFA ka ndarë edhe çmimin ‘Puskas’, që ndahet çdo vit për golin e vitit.

Ky çmim i ka takuar argjentinasit të Tottenham Hotspur, Erik Lamela.

Lamela shënonte një gol brilant ndaj Arsenal, në stilin ‘Rabona’.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat