Thomas Tuchel shpallet trajneri më i mirë për vitin 2021

Futboll

Thomas Tuchel shpallet trajneri më i mirë për vitin 2021

Më: 17 janar 2022 Në ora: 19:58
Thomas Tuchel

Thomas Tuchel është zgjedhur trajneri më i mirë për vitin 2021.

Shtëpia më e madhe e futbollit po e mban ceremoninë e ndarjes së çmimeve për vitin që lamë pas.

Trajneri i Chelseat e fitoi çmimin për trajnerin më të mirë, duke mposhtur kështu Roberto Mancinin dhe Pep Guardiolan.

Tuchel me Chelsean e fitoi Ligën e Kampionëve. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat