Votat e Cristiano Ronaldos për më të mirin e FIFA

Futboll

Votat e Cristiano Ronaldos për më të mirin e FIFA

Më: 17 janar 2022 Në ora: 22:31
Cristiano Ronaldo

Janë publikuar votat e Cristiano Ronaldo për çmimin e më të mirit të vitit nga FIFA.

FIFA ka zgjedhur më të mirët e vitit 2021, në një mbrëmje ku ndau edhe një çmim special për Cristiano Ronaldo.

Sigurisht, ky i fundit kishte votën e tij për të dhënë në garën për më të mirin e vitit, dhe tashmë janë publikuar zgjedhjet e tij.

Ronaldo ka dhënë pesë pikë për Robert Lewandowski, i cili edhe u shpall fitues.

Portugezi ndau 3 pikë për N’Golo Kante dhe 1 pikë për Jorginho, duke mos lënë asnjë për Messi e Benzema.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat