Vëllaznimi transferon një sulmues

Futboll

Vëllaznimi transferon një sulmues

Më: 18 janar 2022 Në ora: 11:29
Vëllaznimi transferon një sulmues

Vëllaznimi ka zyrtarizuar afrimin e sulmuesit shqiptar, Jurgen Gjini.

Jurgen Gjini ishte pjesë e KF Vëllaznimit edhe në sezonen 2020/21, ku pastaj u largua.

Ai për gjashtë muaj ka luajtur te Liria, që i bie në stinorin vjeshtor 2021/22.

Më herët Vëllaznimi ka transferuar edhe sulmuesin anësor, Nikson Mema.

Vëllaznimi po bëhet gati për pranverë, ku kërkohet që të marrin sa më shumë pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat