Sheikët hidhen në sulm për sulmuesin e Barcelonës

Futboll

Sheikët hidhen në sulm për sulmuesin e Barcelonës

Më: 18 janar 2022 Në ora: 16:31
Sheikët hidhen në sulm për sulmuesin e Barcelonës

Sulmuesi francez i Barcelonës, Ousman Dembele, duket se i ka ditët e numëruara në Katalunja.

Francezi nuk pranon të rinovojë dhe duket se ekipi anglez i Njukasëll po mendon të afrojë 24-vjeçarin.

Situata e ndërlikuar që po kalohet midis Barcelonës dhe Dembeles, pasi klubi i ka dhënë një ultimatum për të vendosur nëse do të rinovojë ose jo. Duket se francezit ky veprim si ka pëlqyer dhe nuk po pranon të hedhë firmën mbi kontratë.

Këtu ka hyrë në lojë Njukasëll, që po mendon të ngrejë një ekip të bazuar në paratë e sheikëve që kanë investuar për klubin. Duket se Dembele është kthyer në një objektiv për të, duke parë dhe situatën që po kalon francezi me klubin e tij aktual.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat