Bytyqi e Cikalleshi me Konyaspor-in triumfojnë ndaj Adana Demirspori të Arijanet Muriç

Futboll

Bytyqi e Cikalleshi me Konyaspor-in triumfojnë ndaj Adana Demirspori të Arijanet Muriç

Nga: K. Goca Më: 18 janar 2022 Në ora: 20:00
Bytyqi e Cikalleshi me Konyaspor-in triumfojnë ndaj Adana Demirspori të Arijanet Muriç

Futbollisti Dikmen, në minutën e 53-të vulosi fitoren e Konyaspor-it, me rezultat 1:0 kundër Adana Demirspori. 

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Zymer Bytyqi e ai i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, u paraqitën për Konyaspor-in. 

Bytyqi luajti standard  e Cikalleshi nga minuta e 69-të. 

Endri Çekiçi e ka zëvendësuar Bytyqin në minutën e 90-të.

Nga ana tjetër, portieri Arijanet Muriç, u paraqit standard për Adanën dhe bëri disa intervenime të mira. 

Pas javës së 22-të në elitën e futbollit turk, Konyaspor renditet në pozitën e dytë me 42 pilë e ka 8 me pak se lideri Trabzonspor dhe Adana është e gjashta me 34.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat