Edhe një dështim i Chelseat

Futboll

Edhe një dështim i Chelseat

Nga: K.G. Më: 18 janar 2022 Në ora: 22:52
Edhe një dështim i Chelseat

Brighton është shndërruar në një ekip të frikshëm për Chelsean, me të cilën brenda tre jave dy herë ka barazuar me rezultat identik.

Brighton sonte si vendas ka luajtur baras (1:1) me Chelsean. 

Chelsea që nga 29 dhjetori nuk ka fituar në kampionat përkatësisht në Premier League.

Ziyech në minutën e 28-të ka shënuar pas asistimit të Kantes. Në pjesën e dytë, Brighton barazon rezultatin (1:1). 

Futbollisti Webster në minutën e 60-të ka shënuar duke ia mohuar fitoren udhëtuesve.

Chelsea bie në vend të. tretë me 44 pikë, ka 12 me pak se lideri Manchester City dhe Brighton është i nënti me 29 sosh. Edhe një dështim i Chelseat!
 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat